Zaloguj

Sesja GRATIS

ul. 3 Maja 74, 32-100 Proszowice

  biuro@normobariaproszowice.pl

21 czerwca 2024

Normobaria – jeden z filarów długowieczności

Czy długowieczność jest w zasięgu naszej ręki? To pytanie od dawna rozgrzewa umysły osób zainteresowanych tym tematem, a także lekarzy i naukowców. Ci ostatni wciąż szukają rozwiązań, dzięki którym możemy wydłużyć nasze życie i podnieść jego jakość. Jednym z nich jest Jan Pokrywka, lekarz, twórca koncepcji „Prawdziwej Długowieczności” i propagator idei normobarii.

 

Długowieczność to marzenie ludzkości. O tym, jak bardzo zależy nam na jej osiągnięciu świadczą kolejne odkryciach naukowe, jak i wprowadzana przez nas często zmiana stylu życia. Jan Pokrywka od ponad 30 lat leczy akupunkturą, dietoterapią oraz jest twórcą normobarii. Sposób, w jaki pomaga osobom, które przychodzą po pomoc polega tak naprawdę na mobilizacji procesu samozdrowienia organizmu. Dzięki swojemu doświadczeniu opracował kompleksowy program pracy nad długim życiem w zdrowiu. To koncepcja „Prawdziwej Długowieczności”, którą oparł na czterech zasadniczych filarach.

 

Cztery filary długowieczności

Według Jana Pokrywki wspomniane filary to:*

Hydrogenia, czyli przyjmowanie wodoru poprzez picie wody lub spożywanie oleju nasyconego wodorem.

Normobaria, czyli przebywanie w optymalnym środowisku.

Rozsądna suplementacja, czyli uzupełnianie niedoborów witamin, minerałów i związków, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania komórek i stymulacji układu odpornościowego.

Akupunktura, czyli odblokowanie i równoważenie przepływu energii.

Każdy ma istotne znaczenie w osiągnięciu długowieczności i dobrego zdrowia. W artykule skupimy się na rozwinięciu jednego z nich – normobarii.

Optymalne warunki do życia

Lekarz Jan Pokrywka w swojej pracy wyszedł od stwierdzenia, że panujące obecnie na Ziemi warunki przyrodnicze nie są najlepsze dla człowieka. Jak podkreśla, nie chodzi tu o drobne skażenie środowiska czy zmiany klimatyczne, a o ciśnienie atmosferyczne oraz zawartość tlenu, dwutlenku węgla i wodoru w powietrzu. Są to niezwykle ważne dla zdrowia i długowieczności parametry. Dlatego postanowił stworzyć takie warunki do życia, w których długowieczność ma szansę stać się normą. Tak powstało pierwsze mieszkanie normobaryczne, w którym twórca koncepcji pracuje i mieszka na co dzień oraz przyjmuje swoich pacjentów. W mieszkaniu tym – tak, jak w każdej komorze normobarycznej – w porównaniu do warunków przyrodniczych na Ziemi panuje wyższe ciśnienie ok. 1500 hektopaskali, zwiększona nawet do ok. 3% ilość dwutlenku węgla, a także podniesiona o ok. 10 do 20 tysięcy razy wartość wodoru (około 1%).

Normobaria a długowieczność

Głównym zadaniem terapii normobarycznej jest zwiększenie ilości komórek macierzystych krążących we krwi. Dzięki przebywaniu w normobarii wzrasta ona nawet ośmiokrotnie. Komórki te mają zdolność do przemiany w inne, dowolne komórki. Są więc dla organizmu szansą na kompletną, naturalną i najgłębszą z możliwych regenerację. Odbudowują uszkodzone organy i przedłużają nasze życie. Ponadto wyższe ciśnienie panujące w komorze przyspiesza procesy regeneracji. Dzieje się tak ponieważ tkanki stają się lepiej dotlenione. W normalnych warunkach wykorzystujemy około 30% wdychanego tlenu, a przy wyższym ciśnieniu nawet do 100%.

 

Lista schorzeń, których leczenie wspiera normobaria jest długa i zawiera m.in. astmę, migrenę, zmiany skórne np. łuszczycę czy trądzik, a także choroby naczyniowo-sercowe. Przede wszystkim jednak wpływa ona pozytywnie na samopoczucie, usuwa toksyny z organizmu, zwiększa witalność, zmniejsza uczucie zmęczenia, poprawia pamięć oraz jakość snu.

 

Koncepcja „Prawdziwej Długowieczności”, w której tak ważną rolę odgrywa normobaria, może pomóc nam w utrzymaniu dobrego zdrowia i długiego życia. Warto przemyśleć wprowadzenie jej zasad na co dzień i regularnie korzystać z dobrodziejstw komór normobarycznych.

 

* Na podstawie informacji zamieszczonej na stronie Akademii Długowieczności longevitas.pl

Normobaria Proszowice

ul. 3 Maja 74

32-100 Proszowice

 

Godziny sesji normoterapii

Poniedziałek - Sobota

 

sesja dzienna ( 2 godziny )

  8:00 - 10:00

10:00 - 12:00

12:00 - 14:00

14:00 - 16:00

16:00 - 18:00

18:00 - 20:00 

 

sesja nocna (10 godzin )

21:00 - 7:00

 

 

 

Infolinia

 

Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

  780 284 888

  12 271 99 88

 

Kontakt elektroniczny

 

  biuro@normobariaproszowice.pl

 

 

Godziny otwarcia

 

Poniedziałek - Sobota

8:00 - 18:00