Zaloguj

Sesja GRATIS

ul. 3 Maja 74, 32-100 Proszowice

  biuro@normobariaproszowice.pl

14 czerwca 2024

Jak w naturalny sposób usprawnić ciało i umysł?

Możliwość korzystania z pełni zdrowia, sprawnego umysłu i długiego życia to prawdziwy dar. Dlatego wielu z nas odpowiednio wcześniej podejmuje działania, które pomagają cieszyć się tymi atrybutami przez długi czas. Terapią, którą z pewnością warto rozważyć, jest korzystanie z komór normobarycznych. To idealny sposób na usprawnienie ciała i umysłu w naturalny, nieinwazyjny sposób.

 

Świat, w którym żyjemy, nie sprzyja naszemu zdrowiu. Zła jakość powietrza i pożywienia sprawiają, że trudniej nam się zregenerować czy powrócić do formy po chorobie. Coraz częściej szukamy zatem pomocy w naturze – odpoczywamy w zacisznych zakątkach albo zaopatrujemy się w sprawdzone produkty z małych upraw i hodowli. Nierzadko sięgamy także po naturalne metody podnoszenia naszej odporności czy budowania zdrowia. Jedną z nich jest coraz popularniejsze korzystanie z normobarii.

 

Czym są komory normobaryczne?

W teorii, na Ziemi powinny panować idealne warunki atmosferyczne do funkcjonowania człowieka. Niestety takie nie są. Przez lata zmieniały się one, by dziś skutkować znacznym niedoborem istotnych dla naszego zdrowia i życia pierwiastków. Każdego roku ilość dostarczanych do organizmu tlenu, dwutlenku węgla i wodoru się zmniejsza. W wyniku tego, komórki naszego ciała nie są w stanie odpowiednio się regenerować. Rozwiązaniem tych problemów jest korzystanie z komór normobarycznych. Ich głównym zadaniem jest tworzenie optymalnej mieszanki oddechowej, która wspomaga nasze zdrowie.

Wewnątrz komory ciśnienie wynosi około 1500 hPa. Tak wysoka jego wartość wpływa pozytywnie na dotlenienie organizmu. Jednocześnie zawartość tlenu w powietrzu w komorze kształtuje się na poziomie ok. 40% (dla porównania w powietrzu atmosferycznym jest go ok. 21%), dwutlenku węgla dochodzi maksymalnie do 2%, a wodoru do 0,5%. Dzięki takim parametrom, podczas seansu normobarycznego jesteśmy w stanie wykorzystać aż 100% wdychanego tlenu. Poza komorą wynik ten ma wartość ok. 30%. Jakie są zatem efekty tak głębokiego natlenienia podczas regularnego korzystania z komory normobarycznej?

 

Naturalne wzmocnienie ciała i umysłu

Głównym zadaniem terapii normobarycznej jest zwiększenie ilości komórek macierzystych w naszym organizmie. Dzięki temu szybciej się on regeneruje i jest w stanie wyleczyć schorowane tkanki. Opóźnieniu ulega także proces starzenia organizmu, a tym samym wydłuża się życie. Lista schorzeń, których leczenie wspiera normobaria, jest długa i zawiera m.in. astmę, migrenę, zmiany skórne np. łuszczycę czy trądzik, a także choroby naczyniowo-sercowe. Przede wszystkim jednak wpływa ona pozytywnie na nasze samopoczucie, usuwa toksyny z organizmu, zwiększa witalność, zmniejsza uczucie zmęczenia i poprawia pamięć oraz jakość snu. Normobaria jest idealna w okresie rekonwalescencji po operacjach, kontuzjach czy chemioterapii. Dzięki niej łatwiej wygoimy także trudno gojące się rany.

 

Warto podkreślić, że komora normobaryczna jest naturalną metodą wspomagania procesów zachodzących w organizmie. Nie zastępuje natomiast tradycyjnych form leczenia. Jej działanie jest w pełni bezpieczne, a wpływ na ciało nie ma żadnych negatywnych skutków. Niemniej przed podjęciem decyzji o korzystaniu z normobarii zaleca się skonsultować tę decyzję z lekarzem praktykiem.

Normobaria Proszowice

ul. 3 Maja 74

32-100 Proszowice

 

Godziny sesji normoterapii

Poniedziałek - Sobota

 

sesja dzienna ( 2 godziny )

  8:00 - 10:00

10:00 - 12:00

12:00 - 14:00

14:00 - 16:00

16:00 - 18:00

18:00 - 20:00 

 

sesja nocna (10 godzin )

21:00 - 7:00

 

 

 

Infolinia

 

Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

  780 284 888

  12 271 99 88

 

Kontakt elektroniczny

 

  biuro@normobariaproszowice.pl

 

 

Godziny otwarcia

 

Poniedziałek - Sobota

8:00 - 18:00